četvrtak, 6. lipnja 2013.

Hrvatska-Škotska Poluvrijeme/kraj Tip 1/1

Škotska je uvjerljivo zadnja u skupini sa osvojenih samo 2 boda u 6 utakmica i uz probleme za ozljedama nekih igrača dodatni problemi su im što i poneki zdravi igrači otkazuju nastup. Hrvatska sa druge strane dijeli prvo mjesto sa Belgijom (oboje imaju po 16 bodova) ali imaju prednost što su protiv Belgije u gostima odigrali 1:1 tako da kod kuće mogu riješiti pitanje pobjednika ove skupine i tako osigurati odlazak u Brazil ali do tada trebaju ovakve utakmice kao protiv Škotske lagano riješavati. Popis hrvatskih igrača je već objavljen i manje više nema nikakvih iznenađenja. Spominje se i nova taktika Igora Štimca sa tri stopera : Vida, Šimunić i Schilldefer što bi značilo da će Srna igrati više napadački nego do sada te da će Hrvatska ponoviti odličnu partiju kao što su odigrali protiv Walesa u Osijeku. Napad će predvoditi odlični Mandžukić i uz njega će biti ili Eduardo ili Jelavić koji bi po mome mišljenju mogli dobiti svaki po 45.minuta jer se Eduardo pokazao protiv Walsea gdje je unieo svježinu u igru i doveo Hrvatsku do preokreta dok Jelavić ima iskustva sa škotskim braničima protiv kojih je igrao dok je igrao za Rangerse. Uz Srnu u vezi bi trebali zaigrati Kovačić, Rakitić i Vukojević dok bi peti vezista mogao biti Istrin igrač Hrvoje Milić. Nedostaje Luka Modrić i po ovome najavljenom sastavu njegovu ulogu bi trebao preuzeti Ivan Rakitić iako bih više volio vidjeti Sammira jer mislim da je zaslužio makar 45.minuta i na ovoj utakmici. Hrvatska će krenuti napadački od samoga starta posebno nakon prošle utakmice protiv Walesa u kojoj su gubili do 77. minute sa 1:0 da bi pogotcima Lovrena i Eduarda preokrenuli rezultat u svoju korist. Škotska je u 6 utakmica primili 9 a zabila samo 3 gola i pored pobjede Hrvatske u ovom susretu očekujem da kockasti poboljšaju i gol razliku. Ulog 8/10.  (2.05 - BetVictorTipByErko.