nedjelja, 27. svibnja 2018.

Jarry N. - Donaldson J. AH -2.5 Tip 1

Drugi meč koji sam se odlučio analizirati je dvoboj američkog predstavnika Donaldsona i čileanskog Jarrya. Nicholas Jarry je 10 cm viši od svog protivnika, pa mu je i servis kud i kamo opasniji od Donaldsona. Bez obzira na skoro 2 metra koja posjeduje, sjajno se kreće i zemlja mu odgovara. Tako je ove godine igrao četvrtfinale Quita, pa polufinale Ria i onda finale sa Fognijiem u Sao Paulu. Dobio Jarry prvi set 6-1 rezultatom ali onda je Fabio ubacio u višu brzinu i rutinski uzeo sljedeća dva seta. Ima 13-6 omjer na zemljanim terenima dok je njegov protivnik na skromnom 1-5 omjeru. Donaldson kao i svi Amerikanci preferira brže podloge iako se ne može pohvaliti razornim servisom, puno bolji je na returnu. Ove godine ima samo pobjedu protiv Istomina u 3 seta što se tiče zemljanih turnira, ali nije u nekoj formi ove godine ni na ostalim podlogama. Istaknuo bi polufinale Acapulca kao najbolji rezultat ove godine. Dok je njegova igra u padu, Jarryeva je u uzletu i trenutno ima ranking karijere, 59-o mjesto. Ako nastavi sa dobrim igrama uskoro bi mogao ući u društvo 50 najboljih. Donaldsonu je dovoljno i 40 tisuća eura koliko će dobiti za nastup u prvom kolu. Prognoza je pobjeda Jarrya sa 3 ili više gemova razlike. (1.83-Bet365) Ulog 4/10. TipBy:Erko.