srijeda, 27. lipnja 2018.

Bolt A. - Kokkinakis T. AH -1.5 sets Tip 2

Posljednje kolo kvalfikacija Wimbeldona, za neke će to biti tako blizu, a opet tako daleko, jedan od te dvojice bit će mladi Australac. Sada preostaje nam vidjeti koji će to biti. Kao što sam već spomenuo dvoboj dva mlada Australca, Alex Bolt (AUS 205.) i temperamentnog Tanasi Kokkinakisa (AUS 180.) Po meni vrlo nepravedno stanje ATP ljestvice jer zasigurno talentom zaslužuje Kokkinakis biti  u top 100, ako ne i u prvih 50 tenisača svijeta. U ovaj meč obojica ulaze sa po dvije pobjede u kvalifikacijama, Bolt je dobio Halysa i Warda, dok je Kokkinakis pobjedio Arevala i Majchrzaka. Dakle podloga im sigurno nije strana, kao pripremu za Wimbeldon obojica su odradili par mečeva, Kokkinakis je nastupio u Subrintonu gdje je ispao u prvom kolu od Bhambrya u vrlo izjednačenom meču, u Londonu je odigrao odlično protiv Herberta i porazio ga u 2 tie breaka, nakon toga ispao je od Smyczeka pomalo neočekivano, ali možda i još bolje da bi se pripremio što bolje za Wimbeldon, prošle godine je u Wimbeldonu skoro priredio veliku senzaciju u prvom kolu protiv Del Potra gdje je zaostatak seta pretvorio u 1-1 i break prednosti u 3. setu gdje je igrao fantastično ali onda je Del Potro ipak odradio to i prošao dalje, sve u svemu odlična škola za mladog Kokkinakisa koji je u karijeri odigrao već dosta velikih mečeva i zna kako je to igrati velik meč. S druge strane pomalo nepoznati Alex Bolt, nešto je stariji (3 godine) od svog zemljaka ali i po meni dosta lošiji igrač, Bolt je kao pripremu odradio Surbiton (pobjeda i poraz), Hertongenbosch (2 pobjede u kvalifikacijama, glavni ždrijeb pobjeda i poraz). Smatram da ovdje Bolt maksimalno može doći do jednog seta ako i toliko, u nedostatku kvalitetnih i velikih mečeva mislim da će ovo Kokkinakis rutinski privesti kraju, koeficijent na pobjedu sa minimalno 2 seta razlike na mlađeg i talentiranijeg Asutralca mi se čini super za odigrati. Kokkinakis je znao namučiti Federera i još mnoge velike igrače, i smatram da će to biti presudno u jednom ovako velikom turniru kao što je Wimbeldon. Moja prva prognoza je pobjeda Kokkinakisa 3-0 ili 3-1 rezultatom. (1.99-Sbobet). Pošto sam uvjeren u njegovu pobjedu, ako prođe prva prognoza onda lagano prolazi i druga prognoza, a to je pobjeda Kokkinakisa sa minimalno 3 gema razlike. AH +2.5 Tip 2 (1.74-Pinnacle). Ulog 4/10. TipBy:Erko