petak, 6. srpnja 2018.

Querrey S. - Monfils G. Over 41.5 games

Muški ždrijeb Wimbledona u trećem kolu nam donosi duel između Sam Querreya i Geal Monfilsa. Obojica pregazili tridesetu. Sam je u veljači ove godine došao do rankinga karijere, a to je je 11-o mjesto ni danas nije puno lošiji, tek dva mjesta.U veljači je igrao finale New Yorka i to mu je najbolji rezultat ove godine. Što se tiče travnatih podloga vjerovatno je najbolji Amerikanac u ovom trenutku. Na omjeru je 62-38, a u Wimbledonu je ostvario najbolji rezultat prošle godine kad je dobio Andersona, Murraya, Tsongu i u polufinalu naletio na raspoloženog Čilića. Odličan servis mu dolazi do izražaja na brzim podlogama, mnogo aseva ubacuje i lagano dolazi do poena, nije ni čudo s obzirom da ima skoro 2 metra. Ove sezone upisao 4 pobjede na travi i jean poraz, opet je bio koban Čilić u četvrtfinalu Queensa. S druge strane Gael Monfils u najboljim danima bio i TOP10 igrač. Odličan igrač, koji igra sa osnovne crte, može čuda stizati, forhend mu je bolje oružje. Zabavan tenisač koji često igra za publiku atraktivne poene. Nikad nije došao dalje od 3 kola u Wimbledonu, možda je ovo prilika da pređe tu granicu. Na travi ove godine upisao 4 pobjede i poraz od Mannarina u tri seta. Očekujem jedan izjednačen meč i minimalno 4 seta, s tim bi trebali vidjeti bar 42 gema u ovom meču. (1.99-Pinnacle) Ulog 4/10. TipBy:Erko.