petak, 10. kolovoza 2018.

Barty A. - Bertens K. Tip 2

1/4 finale WTA Montreal turnira u Kanadi, dvoboj između dvije top 20 igračice, Asliegh Barty (AUS 16.) i Kiki Bertens (NED 18.). Asliegh Barty jedna jaka udaračica ove sezone igra s puno oscilacija u formi, dosta ispadanja u ranim fazama turnira ali i 1 WTA titula u Nottinghamu na travi, nakon toga loš tenis i dosta ranih poraza na turnirma u Birninghamu, Eastbournu i Wimbledonu, zatim dolazak u Montreal i dosad 3 pobjede. U prvom kolu je preživjela break zaostatka u trećem setu protiv Irine-Camile Begu, zatim dvije pobjede u 2 seta protiv Van Uytvanck i Cornet, spomenimo da su i to dvije dosta lagane protivnice, mislim da ju pravi ispit čeka tek sada u 1/4 finalu, jer dosad nije ni imala protivnicu kalibra Bertens. Posljednjih mjeseci svaka malo jača protivnica bi ju izbacila s turnira (Georges, Wozniacki, Kasatkina). Kiki Bertens nakon 1/4 finala Wimbledona ponavlja taj uspjeh i u Montrealu ali pazite sad ovo, u 2 seta pobjedila je prvo lagan dvoboj protiv Zhao zatim 2 ogromna rezultata i vrlo lake pobjede protiv Karloine Pliskovs (6:2 6:2) te protiv Petre Kvitove (6:3 6:2), doista tenis vrijedan pažnje i divljenja igra Nizozemka Kiki Bertens i očekujem da svojom jakom agresivnom igrom i na servisu i returnu slavi u ovom 1/4 finalu protiv Australke Barty, prvi prijedlog je pobjeda Bertens (1.96-Pinnacle) Ulog 4/10. Drugi za malo hrabrije je pobjeda Kiki u dva seta (3.13-Pinnacle) Ulog 3/10. TipBy:Erko.