utorak, 14. kolovoza 2018.

Džumhur D. - Zverev M. Tip 1

Prvo kolo Cincinatija donosi nam po meni i najveći "zicer" sutrašnje ponude, dvoboj Damira Džumhura (BIH 24.) i Mische Zvereva (GER 44.), po meni po kvaliteti svjetlosnim godinama je Džumhur ispred Mische. Džumhur ima jednu skroz solidnu sezonu iza sebe i upisan naslov u Antaly, na Američku turneju priključio se u Los Cabosu gdje je pobjedio u 2 seta i Fabiana i Mmoha, da bi u trećem kolu igrao protiv Argentinca Juana Martina Del Potra kojem je pružio odličan otpor, skupo je svoju kožu prodao Džumhur izgubio je sa 6:3 7:6, u drugom setu je na svome servisu u tie breaku imao i set loptu koju ipak nije uspio iskoristiti, onda u Torontu ispada odmah u prvom kolu protiv razigranog Tsitsipasa sa identičnim rezultatom kao i protiv Del Potra, bilo je 6:3 7:6 za Tsitsipasa ali uz jednu dobru igru Džumhura, smatram da ovi rezultati iz prethodna dva turnira nikako nisu mjerilo njegove forme i igre jer igra Džumhur dobro ali eto nije imao sreće sa ždrijebom, u Cincinatiju konačno da ga i ždrijeb malo pomazi. Mischa Zverev također ove sezone jedan naslov, također na travi, slavio je Njemac u Eastbournu, ali nakon tog slavlja slijedi dosta blijeda i loša igra Njemca, jednog od rijetkih servis-volej igrača, Mischa se najviše oslanja na svoj servis i igru na mreži, što mislim da mu protiv odličnog defanzivca Džumhura i neće donjeti puno toga, Mischa na Američkoj turneji ima pobjede u Atlanti protiv Smyzceka i Youzhnog, zatim poraz od Isnera, onda u Washingtonu pobjeda opet nad Smyzcekom pa poraz od mlađeg brata Alexandera. Očekujem Džumhura na standardno dobroj razini obrane i ne vidim način da ga ovakav Mischa koji nije u nekoj formi pobjedi, stoga sam se odlučio na pobjedu Džumhura (1.71-Pinnacle) za one hrabrije druga prognoza je i pobjeda Džumhura u 2 seta. (2.65-Unibet) Ulog 4/10. TipBy:Erko.