petak, 3. kolovoza 2018.

Goffin D. - Tsitsipas S. AH -1.5 Tip 1

U prvom dvoboju 1/4 finala ATP Wahingtona rekete će ukrstiti David Goffin (BEL 11.) i Stefanos Tsitsipas (GRE 32.). Belgijac je sigurno materijal za top 10 igrača i vjerujem da će se do kraja sezone vratiti u top 10 jer mu je tamo i mjesto, ova godina mu je za sada i ne baš uspiješna, bez ijednog finala je, nakon što je prošle godine na ATP finalsu u Londonu, velikoj završnici najboljih 8 igrao veliko finale protiv Grigora Dimitrov koje je izgubio u 3 seta 5-7 6-4 3-6, vrlo otvoren i izjednačen meč, ali nakon toga ova sezona puna iznenađenja nije mu donijela velike rezultate ali opet se on nalazi na vrlo visokom 11. mjestu ATP ljestvice, u prvom kolu kroz 3 seta prošao P.H. Herberta da bi u drugom kolu potpuno deklasirao domaćeg igrača Francisa Tiafoea prepustivši mu svega 3 gema, bilo je 6-0 6-3, odlična igra iz returna donijela mu je ovako uvjerljivu pobjedu protiv inače crlo dobrog igrača na servisu. Stefanos Tsitsipas vrlo mladi 19-godišnji Grk, omiljena pogloda mu je zemlja gdje ima i jedino svoje ATP finale i to ove godine u Madridu, ne koram vam ni pisati da ga je u finalu porazio Rafael Nadal i to dosta uvjerljivo 6-2 6-1, inače igrač dobrog servisa, vrlo dobar jednoručni backhand ali sve to mu na tvrdoj podlozi se bar do sada i nije isticalo kao na zemlji, u prvom kolu se provukao protiv Donaldsona koji je propustio servis u trećem setu za meč i dosta sretno i spretno je Tsitsipas okrenuo to i pobjedio, drugo kolo dosta lagan meč protiv povratnika od ozljede Duckwortha i slavlje u 2 seta, međutim sada pravi ispit za mladog Grka gdje mu ne dajem previše šanse. Očekujem slavlje Goffina i njegov ulazak u 1/2 finale jer ne vidim tu igru Tsitsipasa kojom on može pobjediti Goffina na tvrdoj podlozi, za mene velik favorit Belgijac i moja je prognoza da će dobit sa 2 ili više gemova prednosti (1.78-Unibet) TipBy:Erko.