utorak, 14. kolovoza 2018.

Khachanov K. - Ramos V. Tip Analiza

Prvo kolo ATP Cincinatija, Američkog Masters 1000 turnira donosi nam duel mlade Ruske nade Karena Khacanova protiv iskusnog tridesetogodišnjeg Španjolca Alberta Ramosa Vinolasa. Mislim da je ovdje sve jasno i sve osim uvjerljive pobjede Khacanova bilo bi ogromno iznenađenje, pojasnimo malo i zašto. Karen Khacanov ima izvrsnu sezonu, upisan naslov ima na tvrdoj podlozi u Marsellilu, ali sadašnja forma mu je također odlična, nakon dobrih igara na Roland Garrosu gdje je igrao 1/8 finala i na Wimbeldonu je ponovio isto i također igrao 1/8 finala, zatim adaptacija na Američko tlo i tvrdu podlogu i nije prošla najbolje pa je tako izgubio od Američkog rutinera Denisa Kudle u 2 seta, nakon toga u Torontu dolazi do fantastičnog rezultata, igrao je fantastično u prvom kolu pobjedio je Krajinovića sa 6:3 6:2, drugo kolo slavlje protiv Carena Buste 6:4 7:6, zatim velika pobjeda protiv Isnera kako drugačije protiv Američkog diva nego 7:6 7:6, uvjerljivo 1/4 finale protiv Haasea 6:3 6:1, da bi u 1/2 finalu ipak prevelik zalogaj bio prvi igrač svijeta Rafael Nadal, tijesno je Nadal slavio sa 7:6 6:4, odlična predstava Khacanova ali protiv Nadala ni to vam nije dovoljno za slavlje. Što reći o Ramosu Vinolasu, jedna sezona za zaborav, niti jedan dobar rezultat nema, dosta rano ispadanje u Roland Garrosu za njega, jer ipak mu je to omiljena podloga, već u trećem kolu, zatim 4 poraza zaredom, u Wimbledonu od Roberta, Umag od Lajovića, Hamburg od Leonarda Mayera te prošli tjedan u Toronru od Herberta, nikako da odigra dobar meč Vinolas, pa tako ne vjerujem da će moći pružiti neki otpor u ovom meču mladom Khacanovu koji je u jednom velikom naletu i očekujem da svojim čvrstim i napadačkim tenisom on ovdje jednostavno pregazi Ramosa Vinolasa bez izgubljenog seta. Progonza je Točan rezultat 2:0 (1.81 - Unibet), Ulog 4/10. TipBy:Erko.